Dienst op Witte Donderdag

We sluiten aan bij de lezingen van de ‘huisvespers’ en zien in Johannes 13 hoe Jezus door de knieën gaat voor zijn leerlingen. Dat lijkt echt de wereld op zijn kop en het is dan ook heel begrijpelijk dat Petrus dat niet wil. Toch zal hij moeten ontdekken dat Jezus juist zo laat zien wie Hij is, wat Hij geeft en vraagt. In de dienst vieren we het Avondmaal en ben je uitgenodigd om te doen wat Jezus zijn leerlingen opdraagt als Hij het brood breekt en de wijn deelt: Doe dit tot mijn gedachtenis. 

Onze God roept ons aan tafel
Om te vieren, te gedenken
Om te proeven van Zijn goedheid
Wat de smaak van redding is.
Onze God is onze gastheer
Hij heet al Zijn kinderen welkom
Om te proeven van genade
Hij die zelf de maaltijd is

Wij breken nu het brood
We drinken van de wijn
Totdat de dag er is
Dat we bij Hem zijn

Samen denken aan Zijn sterven
Samen delen in Zijn lijden
Opdat wij nooit zullen vergeten
Wat de prijs van vrijheid is
Wij breken nu het brood
We drinken van de wijn.

Om thuis het Avondmaal mee te vieren kun je brood en wijn al van tevoren klaar zetten. 

De online dienst begint om 19.00 uur.

Wat je ook interessant zou vinden

Gepubliceerd door

Lydia Kansen-Brasz (predikant)

Lydia is sinds september 2013 predikant van de Nieuwe Kerk. Speerpunt van haar werk is geestelijke begeleiding van mensen, als groep of individueel. Allerlei vormen en manieren van gebed zijn daarbij erg belangrijk.