Dienst van Witte donderdag

Op Witte donderdag, 18 april, vieren we het Heilig Avondmaal en geven daarmee gehoor aan de opdracht van Jezus aan zijn leerlingen. Jezus zegt op de laatste avond voor zijn sterven bij het breken van het brood: “Doet dit tot mijn gedachtenis, totdat Ik kom.” Zo schenkt Hij ook de wijn als teken van zijn vergoten bloed, dat op een bijzonder manier heil brengt aan mensen. In de dienst denken we na over het zwijgen van Jezus als er allerlei valse verklaringen tegen Hem worden afgelegd en hij op oneigenlijke gronden veroordeeld dreigt te worden. Bijzonder hoe hiermee profetische woorden in vervulling gaan en Hij juist in zijn kwetsbaarheid kracht toont. 

Wat je ook interessant zou vinden

Gepubliceerd door

Lydia Kansen-Brasz (predikant)

Lydia is sinds september 2013 predikant van de Nieuwe Kerk. Speerpunt van haar werk is geestelijke begeleiding van mensen, als groep of individueel. Allerlei vormen en manieren van gebed zijn daarbij erg belangrijk.