Eerste Advent | Tranen van Jezus

Advent, dat is tijd van verwachting. We leven samen toe naar kerst, Jezus in in aantocht. Wat als het Leven zelf de confrontatie aangaat met onze duisternis? Wat als het Leven de dood ontmoet? We lezen Johannes 11, Jezus die oog-in-oog komt te staan met de dood van zijn vriend Lazarus. Jezus huilt! Hoe zit het met die tranen van Jezus?

Thema van de dienst: ‘de tranen van Jezus’. We ontdekken dat door Jezus’ tranen het leed wordt omgekeerd. Een nieuwe hoop wordt geboren. Verdriet verandert in vreugde. De dood wordt verslagen.

Dat vieren we in onze liederen, vol verwachting dat Jezus waarmaakt wat Hij steeds weer belooft. Dat vieren we door het brood en de wijn te ontvangen, bij Jezus aan tafel. We proeven zijn liefde, zijn lichaam en ontvangen leven.

Je kunt het lied Agnus Dei van Sela alvast luisteren als opmaat naar de dienst.

Lees meer over de kerkdienst

Zet deze kerkdienst in je agenda (*.ical)

Wat je ook interessant zou vinden

Gepubliceerd door

Dirk de Bree (predikant)

Dirk de Bree is predikant van de Nieuwe Kerk