Kerkdienst 7 januari: De weg van de graankorrel

In de diensten staan we regelmatig stil bij het evangelie van Johannes en volgen daarmee de kringen. Aan het begin van het nieuwe jaar lezen we Johannes 12. Het gedeelte wat ‘de finale’ inluidt van het werk van Jezus. Eindelijk is ‘zijn tijd’ gekomen. Hij zal verheerlijkt worden door te sterven.

Deze vreemde paradoxale waarheid gaat door tot het einde van de tijd. Jezus gaat de weg van de graankorrel en iedereen die Hem wil volgen zal de weg van de graankorrel (moeten) gaan. Hoe kunnen deze woorden de toon zetten voor het nieuwe jaar? Hoe we kerk willen zijn? Hoe kunnen deze woorden ons verlangen kleuren om God te dienen in ons persoonlijk leven? Wat mag / moet jij loslaten om vrucht te dragen?

We zingen liederen van overgave. Stellen ons in ons lied beschikbaar in dienst van Gods koninkrijk. Na de preek luisteren we naar het lied ‘Sterven in de Grond’ van Jedi Noordegraaf.

Wat je ook interessant zou vinden

Gepubliceerd door

Dirk de Bree (predikant)

Dirk de Bree is predikant van de Nieuwe Kerk