Kerkdienst zondag 7 juni | De Goddelijke dans

Zondag vieren we een wat onbekender feest in het kerkelijk jaar, namelijk Zondag Trinitatis, de zondag van de drie-eenheid/drievuldigheid. Dit feest sluit de zelfopenbaring van God de drie-enige af. De Vader als schepper en onderhouder, de Zoon in zijn komst naar de wereld en de Geest uitgestort in mensenharten. We geloven in een God die zichzelf geeft. 

De drie-eenheid roept wellicht niet direct feestelijke gevoelens op, maar eerder een groot vraagteken. Dat vraagteken is te begrijpen, God gaat ons denken ver te boven. Tegelijk valt er toch ook echt wat te vieren. De drie-enige God vraagt ons ten dans, teken van zijn onvoorwaardelijke liefde. We lezen 1 Johannes 4, waarin o.a. staat dat God liefde is. Het zal wennen zijn, met een kleine groep weer samen en live streaming voor de huiskamers. Ik hoop dat we ons verbonden weten en al is het ingehouden al wat meekomen in de Goddelijke dans. 

Wat je ook interessant zou vinden

Gepubliceerd door

Dirk de Bree (predikant)

Dirk de Bree is predikant van de Nieuwe Kerk