MEER-avond 12 februari

Op de MEER-avond van 12 februari a.s. neemt Arnout Francke ons mee in het thema ‘Gods wraak in Nahum’.

‘Het Oude Testament (OT) is een totaal krankjorum boek, gewelddadig en idioot!’ (jurylid Maarten van Rossem in ‘De Slimste mens’, 2020). Misschien wat kort door de bocht. Toch heeft hij wel een punt. Het OT ís gewelddadig en soms erg heftig. Ook raakt hij bij Christenen een gevoelige snaar. Met het onderwijs van Jezus durven we nog wel aan te komen. Maar hoe zit dat bijvoorbeeld met het onderwerp ‘Gods wraak en oordeel?’ Past wraak wel bij een liefhebbende God? Is wraak niet volkomen achterhaald? Heeft onze tijd niet een heel andere boodschap nodig, namelijk die van liefde, inclusiviteit en verdraagzaamheid?

Herken je die verlegenheid met het OT? Zondagmiddag 12 februari duiken we in het profetische boekje Nahum. Een pittig boekje, dat draait om de wraak van God. We doen een poging om Nahum te lezen en kijken wat de boodschap voor ons vandaag zou kunnen zijn.

Van harte welkom!

Wat: MEER-avond ‘Gods wraak in Nahum’
Wanneer: 12 februari 2023; inloop 19:00 uur, start 19:30 uur
Waar: Nieuwe Kerk, locatie Wittevrouwen.

Wat je ook interessant zou vinden