aanbidding zingen samenzang muziekgroep zanger zangeres

Taizé viering 26 februari en 26 maart

Zondagavond 26 februari in de Nieuwe Kerk Wittevrouwen en zondagavond 26 maart in de Nieuwe Kerk Wilhelminapark zal Samuel Reid Navarro Taizéavonden organiseren. De avonden beginnen om 19.00 uur en zullen ongeveer om 20.45 uur eindigen. Deze diensten zijn voor iedereen toegankelijk dus neem gerust iemand mee en deel het met anderen.

Toen in de jaren 60 christelijke jongeren uit heel Europa zich verzamelden rond de oecumenische broedergemeenschap in Taizé, Frankrijk, werd er gezocht naar een muziekvorm en liturgie waar iedereen aan mee kon doen, ongeacht hun achtergrond. Het Taizégebed kenmerkt zich door de meditatieve, verstillende liederen, die schijnbaar eindeloos herhaald worden, Bijbellezing, voorbeden en psalmen, en een langdurige stilte. De liederen zijn kort, makkelijk mee te zingen, vierstemmig, en in verschillende talen, waardoor het een universeel karakter heeft en een gemeenschappelijk, contemplatief gebed mogelijk wordt gemaakt. 

Wat je ook interessant zou vinden