Kerkdienst 22 oktober | Het ritme van de Sabbat: rusten in een wereld die doordraait

Wat heeft de sabbat met duurzaamheid te maken? Dat is de vraag die ik een aantal keer kreeg in de aanloop naar deze zondag. We zitten immers nog volop in de Maand van de Schepping. Mocht jij die vraag ook hebben, kom dan vooral zondag.

Met elkaar staan we stil bij het thema ‘Het ritme van de Sabbat: rusten in een wereld die doordraait’. Voor mezelf was het nog een hele worsteling om een preek voor te bereiden over rust in een wereld die overheerst wordt door chaos en ellende. Maar toch heb ik ontdekt dat er in het principe van de sabbat veel wijsheid te vinden is over wie God is ten opzichte van zijn schepping. Het gaf mij in elk geval een stukje houvast in deze donkere tijden.

Mocht je alvast de Bijbelgedeelten willen lezen voor zondag. Lees dan Genesis 1:31-2:3 en Psalm 92.

Tot zondag!

Wilma Wolswinkel

Wat je ook interessant zou vinden