Vespers in de Nicolaïkerk

De Vespercantorij Nicolaïkerk organiseert elke eerste zondag van de maand een vesper. Het programma voor het voorjaar is bekend. Zie voor meer informatie de bijgaande poster. Je bent van harte uitgenodigd.

De vaste begeleider van de vespers is organist Berry van Berkum. Het repertoire van het koor omvat de hele geschiedenis van de kerkmuziek, van het gregoriaans tot de 21ste eeuwse muziek, van liedzetting tot motet, van chant tot cantate. Bij de Bachcantates wordt de Vespercantorij begeleid door de Cappella di San Nicolaï: een ensemble met professionele musici. Daarnaast verlenen vocale solisten hun medewerking. Ook jazzmuziek wordt niet geschuwd en minimaal eens per jaar is er een Jazzvesper. Engelse kerkmuziek wordt ten gehore gebracht in de Evensongs die een paar maal per jaar worden gehouden. In de vespers klinkt standaard het Magnificat.

Wat je ook interessant zou vinden