Dienst op Goede Vrijdag

We kennen het verhaal, maar wat is er gebeurd? Deze vraag staat centraal in de meditatieve dienst op Goede Vrijdag als we Jezus volgen op de weg vanaf het moment dat Hij gevangen genomen wordt totdat Hij zijn roeping heeft volbracht (Johannes 18 en 19). Een verhaal dat gaat over de bijzonder omkering van ogenschijnlijk verlies naar bizarre overwinning. 


How I love the voice of Jesus
On the cross of Calvary
He declares His work is finished
He has spoken this hope to me

Though the sun had ceased its shining
Though the war appeared as lost
Christ had triumphed over evil
It was finished upon that cross

Now the curse it has been broken
Jesus paid the price for me
Full, the pardon He has offered
Great, the welcome that I receive

Boldly I approach my Father
Clothed in Jesus’ righteousness
There is no more guilt to carry
It was finished upon that cross

Death was once my great opponent
Fear once had a hold on me
But the Son who died to save us
Rose that we would be free indeed!

Yes, He rose that we would be free indeed!
Free from every plan of darkness
Free to live and free to love
Death is dead and Christ is risen!
It was finished upon that cross.

Met die laatste woorden gaan we de stilte van stille zaterdag in en kijken verwachtingsvol uit naar de ochtend van Pasen!
Ik hoop dat je deze week de ruimte kon/kunt vinden om stil te staan bij het hart van het evangelie en dat je (nog steeds) de energie hebt om de diensten online te volgen, hoe dan ook wens ik je vrede en alle goeds.

Wat je ook interessant zou vinden

Gepubliceerd door

Lydia Kansen-Brasz (predikant)

Lydia is sinds september 2013 predikant van de Nieuwe Kerk. Speerpunt van haar werk is geestelijke begeleiding van mensen, als groep of individueel. Allerlei vormen en manieren van gebed zijn daarbij erg belangrijk.