Kerkdienst zondag 26 juli | gedragen om anderen te (kunnen) dragen

Zondag lezen we de overbekende gelijkenis van de ‘barmhartige Samaritaan’ (Lukas 10: 25-37).

Een prachtig verhaal met een voor het oog eenvoudige boodschap: wees een naaste voor de mens in nood die je tegenkomt op je (levens)weg. Het valt niet altijd mee om die ander te zien en te kiezen om te stoppen. Niet perse omdat je druk bent met andere dingen, maar simpelweg ook omdat het voor heel wat mensen al pittig genoeg is om zelf overeind te blijven. Je kunt toch niet de hele wereld op je nek nemen. Deze keer benaderen we het verhaal (ook) iets anders. Want wie is eigenlijk die Samaritaan en wie wordt er gedragen? Is het niet hoogtijd om jezelf eens te laten dragen? Na de preek luisteren we naar ‘You raise me up’, bij deze, om vast in te komen. Tot ziens in de kerk of op de livestream.

Wat je ook interessant zou vinden

Gepubliceerd door

Dirk de Bree (predikant)

Dirk de Bree is predikant van de Nieuwe Kerk